Znajdź nas

TOP News

Wypadek na zgrupowaniu polskich łyżwiarzy! Zamiast treningów był szpital i chwile grozy

Nieszczęśliwy wypadek podczas zgrupowania polskiej pary tanecznej w Tomaszowie Mazowieckim. Natalia Kaliszek zderzyła się z Maksymem Spodyriewem. Nasz łyżwiarz doznał urazu nogi i będzie pauzował kilka tygodni.

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew na lodzie

Nasza eksportowa para na początku tygodnia rozpoczęła przedsezonowe zgrupowanie w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Niestety z wielu planów pozostały nici, a Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew już po jednym dniu musieli przerwać obóz. Wszystko przez kontuzję jakiej doznał nasz zawodnik.

W trakcie wykonywania Twizzli zawodnicy zderzyli się, i Natalia z wielką siłą, na ogromnej prędkości, uderzyła Maksyma w lewą łydkę butem. Uderzenie było na tyle silne, że oboje upadli, a Maks już się nie podniósł” – relacjonuje fanpage naszej pary.

Ból i opuchlizna uniemożliwiały Spodyriewowi chodzenie, więc zdecydowano się pojechać na SOR. „Po badaniu USG okazało się, że jest potężny krwiak, który nadal tętnił. Wyglądało to bardzo poważnie. Efektu nie dała punkcja, którą doktor wykonywał kilkukrotnie, aby usunąć nagromadzoną krew. Wykonanie badanie tomografem z podaniem kontrastu, które wykazało tętniącą gałąź jednego z naczyń podkolanowych” – czytamy.

Maksym Spodyriew kontuzjowany

Maksym Spodyriew powoli wraca do formy /fot. fanpage Maksyma Spodyriewa i Natalii Kaliszek/

Łyżwiarze wrócili do domów, ale w drodze powrotnej okazało się, że z noga Maksyma nie jest dobrze. „Zamiast do domu pojechał prosto do zaprzyjaźnionego Prywatnego Centrum Chirurgii w Toruniu, gdzie cudowny pan doktor Marek Borkiewicz natychmiast otworzył nogę, wyczyścił miejsce z masywnego krwiaka i odbarczył” – napisano na fanpage’u pary. Maks Spodyriew będzie musiał pauzować przed kilka tygodni.

To nie pierwszy wypadek polskiej pary podczas treningu. Trzy lata temu Natalia Kaliszek niemal odcięła swojemu partnerowi palce. „To wydarzyło się dokładnie na treningowym przejeździe całego programu dowolnego. Kiedy na ostatnich kroczkach tracąc równowagę upadłem na tyłek, jedna z rąk powędrowała niekontrolowanie pod łyżwę Natalii… Skończyło się na siedemnastu szwach” – mówił „Magazynowi Sportowiec” Maksym Spodyriew.

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew to w tym momencie najlepsi polscy łyżwiarze. W zeszłym sezonie nasza para taneczna zajęła 5. miejsce na mistrzostwach Europy i 11. na mistrzostwach świata.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News