Znajdź nas

TOP News

Pierwszy medal dla Polski na MŚ w zapasach! Magomedmurad Gadżijew z brązem!

Pierwszy medal dla Polski na tegorocznych mistrzostwach świata w zapasach! W kazachskim Nursułtanie (dawniej Astana) brąz wywalczył Magomedmurad Gadżijew.

Magomedmurad Gadżijew
Magomedmurad Gadżijew podczas ogłaszania werdyktu /fot. archiwum/

Magomedmurad Gadżijew w walce o brąz zmierzył się z Gruzinem Zurabim Jakobiszwilim. Reprezentant Polski od początku sprawiał wrażenie bardziej zdeterminowanego i to on jako pierwszy zdobył punkty. W końcówce pierwszej rundy Gruzin zdołał jednak skutecznie odpowiedzieć. Magomedmurad Gadżijew na krótką przerwę schodził z prowadzeniem 3:2. Okazało się to kluczowe dla losów walki. W drugiej rundzie Gruzin nie był w stanie skontrować reprezentanta Polski. Brąz w wadze do 70 kilogramów powędrował zatem na szyję Magomedmurada Gadżijewa.

Magomedmurad Gadżijew to jeden z liderów naszej kadry zapaśniczej. W 2017 roku został wicemistrzem świata, a na swoim koncie ma też cztery medale mistrzostw Europy, w tym jeden złoty. Polskę reprezentuje od 2014 roku. Wcześniej pochodzący z Dagestanu Gadżijew startował w rosyjskich barwach.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News