Znajdź nas

TOP News

Fatalna kontuzja polskiej olimpijki. Magdalena Czyszczoń: Nigdy nie wiesz, co nas spotka na kolejnym zakręcie

Łyżwiarka Magdalena Czyszczoń doznała poważnej kontuzji i czeka ją operacja. Do przykrego zdarzenia doszło na miesiąc przed rozpoczęciem Pucharu Świata.

Magdalena Czyszczoń
Magdalena Czyszczoń podczas zawodów

Podczas treningu na lodzie niefortunnie upadłam, co spowodowało złamanie kości łokciowej i promieniowej” – opisuje zdarzenie Magdalena Czyszczoń. „Niestety nie ominie mnie operacja” – dodaje zawodniczka. Oznacza to, że Polka przez jakiś czas będzie musiała pauzować.

Do fatalnej kontuzji doszło na miesiąc przed rozpoczęciem Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, który startuje 15 listopada w Mińsku. „Trzymajcie kciuki za szybki powrót do zdrowia” – prosi nasza łyżwiarka.

Magdalena Czyszczoń to obecnie jedna z najbardziej doświadczonych polskich łyżwiarek. Startuje przede wszystkim na dystansie 5000 metrów, a także w biegu masowym. W tej drugiej konkurencji wystąpiła na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News