Magda Linette idzie jak burza! Polka w finale turnieju w Tajlandii!

Magda Linette awansowała do finału turnieju WTA w Hua Hin w Tajlandii. W półfinale Polka wyeliminowała Rumunkę Patricię Marię Tig.

Magda Linette

Magda Linette była faworytką tego spotkania, ale zwycięstwo nie przyszło wcale łatwo. W pierwszym secie Patricia Maria Tig postawiła wysoko poprzeczkę. Nasza zawodniczka prowadziła 3:1, a później przegrała cztery gemy z rzędu. Rumunka miała nawet szansę na zwycięstwo w tej partii, ale Magda Linette odrobiła straty i zwyciężyła 7:5.

W drugim secie Polka też prowadziła wysoko, bo 5:2. Rywalka zdołała wygrać dwa gemy z rzędu, ale Magda Linette na więcej już jej nie pozwoliła. W rezultacie wygrała 6:4.

Magda Linette po raz czwarty w karierze awansowała do finału turnieju WTA. Do tej pory wygrała w nich tylko raz.