Znajdź nas

TOP News

Maciej Kot tuż za podium. Polak czwarty w Renie

Kolejny dobry występ Macieja Kota w zawodach Pucharu Kontynentalnego. W norweskim Renie Polak uplasował się na czwartej lokacie. Wygrał Clemens Leitner.

Maciej Kot

Po pierwszej serii prowadził Clemens Leitner, który skoczył 135,5 metra. Pół metra bliżej uzyskał Maciej Kot, co dawało mu drugie miejsce. Polak tracił do Austriaka 2,4 punktu. Trzecią lokatę zajmował Martin Hamann. Niemiec podobnie jak Maciej Kot lądował na 135 metrze. Skakał jednak w nieco lepszych warunkach i przegrywał z naszym zawodnikiem o pół punktu.

Do drugiej serii awansowali również pozostali biało-czerwoni. Na półmetku dziewiąty był Tomasz Pilch, który skoczył 127 metrów. Na 22. lokacie plasował się Stefan Hula z rezultatem 125,5 metra. Andrzej Stękała doleciał do 122 metra i zajmował 29. pozycję.

Do pierwszej serii przystąpiło tylko 39 zawodników.

W drugiej rundzie Maciej Kot wypadł nieźle, szybując na 131 metr. Rywale skakali jednak zdecydowanie dalej i Polak spadł na czwarte miejsce. Wygrał Clemens Leitner z rezultatem 134,5 metra. Metr dalej wylądował Martin Hamman, ale strata z pierwszej serii pozwoliła na zajęcie drugiej lokaty. Podium uzupełnił czwarty po pierwszej serii Austriak Clemens Aigner, który uzyskał 135,5 metra.

Także pozostali nasi zawodnicy nie zdołali utrzymać swoich lokat.  Tomasz Pilch lądował dalej niż w pierwszej próbie, bo na 130,5 metrze, ale ostatecznie uplasował się na 14. pozycji. Stefan Hula uzyskał 124 metry, co dało mu 26. miejsce. Andrzej Stękała skoczył tylko 119 metrów i spadł na 30. lokatę.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News