Znajdź nas

Artykuły

Czwarta drużynówka w tym sezonie. Jak spisywali się do tej pory biało-czerwoni?

Dziś w Lahti zostanie rozegrany czwarty w tym sezonie konkurs drużynowy. Wśród dziewięciu ekip nie zabraknie biało-czerwonych.

Skoki Polaków drużynówka - Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch
Biało-czerwoni na podium w Klingenthal

Michal Doleżal postanowił nie eksperymentować i w Lahti postawił już na sprawdzoną czwórkę. W sobotnie popołudnie na Salpausselce zaprezentują się Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

We wczorajszym konkursie najlepiej wypadli Kamil Stoch i Dawid Kubacki, którzy zajęli piąte i szóste miejsce. Piotr Żyła uplasował się na 37. lokacie, z kolei Jakub Wolny był 49., czyli ostatni. Jeśli więc Polacy chcą walczyć dziś o dobrą lokatę, dwaj ostatni muszą zdecydowanie poprawić swoje odległości.

W tym sezonie odbyły się już trzy konkursy drużynowe. Biało-czerwoni we wszystkich wystąpili w takim samym składzie. Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki sezon zaczęli od trzeciego miejsca w Wiśle. Później okazali się najlepsi w niemieckim Klingenthal. Ostatnią drużynówkę rozegrano w Zakopanem. Tam w wyniku przeciętnej postawy Wolnego ukończyli zmagania na piątej lokacie.

>> KONKURSY DRUŻYNOWE W TYM SEZONIE

23 listopada 2019 r. – WISŁA

 1. Austria
 2. Norwegia
 3. Polska

14 grudnia 2019 r. – KLINGENTHAL

 1. Polska
 2. Austria
 3. Japonia

25 stycznia 2020 r. – ZAKOPANE

 1. Niemcy
 2. Norwegia
 3. Słowenia
 4. Japonia
 5. Polska

W Pucharze Narodów prowadzą Austriacy, którzy mają 279 punktów więcej od Niemców. Na trzecim miejscu są Norwegowie. Polacy plasują się na czwartej lokacie ze stratą 640 punktów do liderów, a także 53 do podium.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Artykuły