Znajdź nas

TOP News

Sensacyjne złoto dla Polski! Łukasz Jaworski i Artur Zakrzewski wyskakali wygraną na Igrzyskach Europejskich

Tego mało kto się spodziewał! Łukasz Jaworski i Artur Zakrzewski zdobyli złoty medal w synchronicznych skokach na trampolinie na Igrzyskach Europejskich w Mińsku! To pierwszy medal dla Polski na tej imprezie!

Artur Zakrzewski i Łukasz Jaworski w Mińsku
Artur Zakrzewski i Łukasz Jaworski sprawili dużą niespodziankę

Łukasz Jaworski i Artur Zakrzewski o włos, bo 0,1 pkt. wyprzedzili Ukraińców Antona Dawidienko i Mykołę Prostorowa. Biało-czerwoni, którzy startowali w Mińsku jako ostatni, zgromadzili łącznie 51,450 pkt. Brąz wywalczyli Franzuzi Allan Morante i Sebastien Martiny.

Sędziowie bardzo dobrze ocenili trudny układ naszych zawodników, z kolei specjalny system wysoko wyliczył synchronizację. Co ważniejsze, swój występ Łukasz Jaworski i Artur Zakrzewski wykonali bardzo dobrze czysto. Niewielki błąd popełnił jedynie ten drugi podczas lądowania, ale nie miał on żadnego wpływu na końcowy wynik.

Jutro nasi medaliści wystąpią w rywalizacji indywidualnej. Konkurencja skoków synchronicznych na trampolinie nie jest konkurencją olimpijską.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News