Znajdź nas

TOP News

Koniec legendarnego duetu. Krzysztof Wyrzykowski odchodzi z Eurosportu

Krzysztof Wyrzykowski po 18 latach współpracy odchodzi z Eurosportu. Wkrótce komentator kolarstwa i biathlonu zasili szeregi Polsatu Sport.

Krzysztof Wyrzykowski
Krzysztof Wyrzykowski /fot. Eurosport/

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, w piątek Krzysztof Wyrzykowski wysłał pożegnalnego e-maila do redakcji. Wyjaśnił w nim, że szefostwo Eurosportu odsunęło go od komentowania biathlonu, a także zapowiedziało, że rzadziej będzie relacjonował kolarstwo. W zamian zaproponowano mu funkcję eksperta w studiu przy okazji niektórych transmisji. Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, dziennikarz miał też otrzymać ofertę współpracy przy produkcji materiałów do internetu.

Krzysztof Wyrzykowski propozycje miał uznać za niepoważne i nieadekwatne do jego doświadczenia. Fakt odsunięcia od komentowania oceniał z kolei, jako próbę pozbycia się go ze stacji.

W nowym sezonie Krzysztof Wyrzykowski będzie komentował biathlon na antenie Polsatu Sport wraz z Marcinem Murasem i Weroniką Nowakowską. W Eurosporcie biathlon relacjonować będą Tomasz Jaroński i Tomasz Sikora.

Krzysztof Wyrzykowski z Eurosportem był związany od 18 lat. Wraz z Tomaszem Jarońskim relacjonował kolarstwo i biathlon. Razem obsługiwali między innymi Igrzyska Olimpijskie w Turynie i Pjongczangu, w tym medal Tomasza Sikory. Także ich relacje kolarskie – m.in. z Tour de France – przeszły do historii. W latach 2012-2014 Krzysztof Wyrzykowski współpracował także z Telewizją Polską, komentując dla niej Igrzyska w Londynie i Soczi.

>> NIE TYLKO KRZYSZTOF WYRZYKOWSKI

Pod koniec października po 20 latach współpracę ze stacją zakończył Sławomir Szymczak. Na antenie Eurosportu komentował sporty motorowe. Jak powiedział, z Eurosportem żegna się z powodu ostatnich decyzji grupy Discovery. Nie rozwinął jednak tej swojej myśli.

Kilka miesięcy temu z Eurosportu odszedł jego wieloletni szef Adam Widomski. Ze stacją był związany 23 lata. Jego stanowisko zostało zlikwidowane, a kanałem zarządza teraz Dorota Żukowska-Bytner z grupy TVN Discovery.

Po raz pierwszy w XXI wieku Eurosport stracił też prawa do łyżwiarstwa figurowego. Dyscyplina – wraz z łyżwiarstwem szybkim i short-trackiem – w całości będzie pokazywana na kanałach Polsatu Sport.

Miłośnik mediów i sportu. Wychował się na koszykarskich popisach Michaela Jordana i okrzyku "hej, hej tu NBA". Współpracownik "Magazynu Sportowiec".

Więcej w TOP News