Znajdź nas

Polecamy

Koronawirus mocno uderza w świat sportu. Kolejne mistrzostwa świata odwołane

Mistrzostwa świata w short tracku zostały odwołane z powodu koronawirusa. Impreza miała odbyć się w dniach 13-15 marca w Seulu.

Natalia Maliszewska Puchar Świata na starcie

W ostatnich dniach w Korei Południowej notowany jest lawinowy wzrost zachorowań na koronawirusa. Najnowsze dane mówią o 1261 zainfekowanych osobach i dwunastu ofiarach śmiertelnych. Z tego względu władze Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej postanowiły szybko reagować. Działacze zdecydowali, że zaplanowane na 13-15 marca mistrzostwa świata w short tracku w Seulu nie odbędą się.

Na razie nie wiadomo czy impreza zostanie przełożona czy też może zmieni się jej gospodarz. Obie opcje wydają się być jednak dość trudne w przeprowadzeniu w tak krótkim czasie.

Z marca na czerwiec przełożono z kolei drużynowe mistrzostwa świata w tenisie stołowym. Gospodarzem imprezy jest południowokoreańskie miasto Pusan.

Wcześniej World Athletics zdecydowała, że halowe mistrzostwa świata w lekkoatletyce, które miały odbyć się w chińskim Nankinie, zostaną przełożone na przyszły rok.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy