Znajdź nas

Polecamy

Życiowy sukces Polki! Klaudia Breś mistrzynią Europy!

Klaudia Breś została mistrzynią Europy w pistolecie pneumatycznym. To największy sukces Polki w jej dotychczasowej karierze.

Klaudia Breś na podium
Klaudia Breś ze złotym medalem /fot. Polski Związek Strzelectwa Sportowego/

Klaudia Breś przez całą finałową rywalizację w Osijeku była w ścisłej czołówce. Przez długi moment nawet prowadziła, ale w końcówce zawodów wyprzedziła ją Greczynka Anna Korakaki. Mistrzyni olimpijska słabo strzeliła jednak w przedostatniej próbie, co w stu procentach wykorzystała Klaudia Breś. W ostatnim strzale Polka znów poradziła sobie bardzo dobrze i sięgnęła po złoty medal. Łącznie nasza reprezentantka zgromadziła 243,2 pkt. raptem o 0,3 więcej niż Greczynka. Brąz wywalczyła Węgierka Veronika Mayor.

Przyzwoicie spisały się inne nasze zawodniczki. Natalia Król zajęła 14. miejsce, a Julita Borek 33. Polki do końca liczyły się również w walce o medal drużynowy. Niestety w ostatecznym rozrachunku do brązu zabrakło im punktu. Wygrały z rekordem Europy Rosjanki przed Węgierkami i Ukrainą.

Dotychczas największym sukcesem Klaudii Breś był srebrny medal mistrzostw Europy w Baku sprzed dwóch lat, a także brązowy w rywalizacji drużynowej na czempionacie Starego Kontynentu w 2015 roku. Polka ma też na swoim koncie wiele krążków z juniorskiej rywalizacji.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy