Znajdź nas

Artykuły

Kinga Rajda błysnęła na Dalekim Wschodzie. Świetna seria Polki!

Cztery starty i cztery miejsca w trzydziestce. Kinga Rajda ma powody do zadowolenia po japońskich Pucharach Świata.

Kinga Rajda
Kinga Rajda

Kinga Rajda w Pucharze Świata startuje od sezonu 2015/2016. W tym czasie udało jej się trzykrotnie wejść do „30” i zdobyć łącznie dziewięć punktów. Obecny sezon jest już zatem historycznym dla naszej skoczkini. I to z kilku powodów.

Po pierwsze, punktowała aż w czterech konkursach. W Sapporo była 21. i 24., natomiast w Zao 23. i 22. Dzięki temu zdobyła 34 punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Tak dobrych statystyk nie miała jeszcze żadna polska skoczkini.

Po drugie, złapała dużą regularność i zanotowała serię niespotykaną w polskich skokach kobiet. Pozostaje mieć nadzieję, że dobra passa potrwa również w europejskich zawodach Pucharu Świata.

Po trzecie, 21. lokata uzyskana w Sapporo jest najlepszym rezultatem w historii skoków narciarskich kobiet w Polsce. Wyżej nie było żadnej Polki. Kinga Rajda ma więc powody do zadowolenia, ale na tym na pewno nie poprzestanie.

Kolejne zawody Pucharu Świata za tydzień w rumuńskim Rasnovie.

Miłośnik mediów i sportu. Wychował się na koszykarskich popisach Michaela Jordana i okrzyku "hej, hej tu NBA". Współpracownik "Magazynu Sportowiec".

Więcej w Artykuły