Znajdź nas

Artykuły

Polscy mistrzowie zostali bez trenera. Trudna sytuacja biało-czerwonych na pół roku przed Igrzyskami

Burza w polskiej lekkoatletyce. Na kilka miesięcy przed Igrzyskami Olimpijskimi trenera stracili między innymi Marcin Lewandowski i Adam Kszczot. Ich dotychczasowy trener Tomasz Lewandowski, brat Marcina, nie podpisał nowej umowy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Według nieoficjalnych informacji, powodem takiej sytuacji są rozbieżności co do oczekiwań finansowych.

Marcin Lewandowski po zdobyciu medalu, Tomasz Lewandowski
Marcin Lewandowski /fot. archiwum/

Tomasz Lewandowski do tej pory trenował swojego brata Marcina, Patrycję Wyciszkiewicz i Angelikę Cichocką. Po zakończeniu poprzedniego sezonu, który obfitował w sukcesy dla jego teamu, został też szkoleniowcem Adama Kszczota.

W związku z tym, według nieoficjalnych informacji podawanych między innymi przez sport.pl i TVP Sport, Tomasz Lewandowski oczekiwał lepszych zarobków. Negocjacje z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki nie były łatwe, o czym donosiły obie strony. Jak podaje TVP Sport, Tomasz Lewandowski miał otrzymać propozycję najwyższego wynagrodzenia finansowego dla trenerów tej rangi. Szkoleniowiec miał jednak tę ofertę odrzucić, a PZLA nowej nie złożyła.

Teraz sprawa jest już zamknięta. Tomasz Lewandowski wysłał już do związku, a także ministerstwa sportu informację o swojej rezygnacji. Dalszych negocjacji podejmować nie chce.

Stawia to w bardzo złej sytuacji cały zespół. Zawodnicy dalej chcieliby bowiem pracować na dotychczasowych zasadach. Marcin Lewandowski wprost mówi, że to najtrudniejsza sytuacja w jego karierze.

Na razie nie wiadomo jak problem zostanie rozwiązany. Polski Związek Lekkiej Atletyki czeka aż zawodnicy wrócą ze zgrupowania w RPA.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Artykuły