Znajdź nas

TOP News

Kinga Rajda dwa razy na podium Pucharu Kontynentalnego!

Dwa podia Kingi Rajdy w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Szczyrku. To pierwsze takie osiągnięcia w dorobku naszej reprezentantki.

Kinga Rajda trzecia w Szczyrku
Kinga Rajda na podium /fot. PZN/

Pierwszy konkurs na skoczni Skalite rozegrano w czwartek. Kinga Rajda zajęła w nim trzecie miejsce po skokach na odległość 98 i 92 metrów. Wygrała Austriaczka Marita Kramer przed swoją rodaczką Claudią Purker. 15. lokatę zajęła Joanna Szwab, a w trzeciej dziesiątce uplasowały się Anna Twardosz (23.) i Nicole Konderla (26. miejsce).

Piątkowe zawody miały dość podobny przebieg wygrała bezapelacyjnie Marita Kramer. Austriaczka wprost zdeklasowała rywalki skokami na odległość 104 i 95,5 metra. Drugą pozycję zajęła Misaki Shigeno, która dzięki świetnemu wynikowi z drugiej serii zepchnęła na trzecią lokatę Kinge Rajdę. W pierwszej serii Polka skoczyła 97,5 metra, natomiast w drugiej dziesięć metrów krócej. W trzeciej dziesiątce znalazły się pozostałe nasze reprezentantki. 21. była Joanna Szwab, 23. Anna Twardosz, a 28. Nicole Konderla.

Po zakończeniu zawodów Łukasz Kruczek ogłosił, że Kinga Rajda, Joanna Szwab, Anna Twardosz i Nicole Konderla wystąpią w zawodach Letniej Grand Prix we Frensztacie.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News