Znajdź nas

TOP News

Dziewczyny lubią brąz! Polskie kajaki z kolejnymi medalami Igrzysk Europejskich!

Po wczorajszym złocie Tomasza Kaczora, dzisiaj trzy medale dla polskich kajaków na Igrzyskach Europejskich w Mińsku. W ostatnim dniu zmagań na torze Zasław na najniższym stopniu podium stanęły Marta Walczykiewicz, Dorota Borowska i kobieca osada na 500 metrów. To sukcesy tym cenniejsze, że Igrzyska Europejskie są dla kajakarzy zarazem mistrzostwami Europy.

Karolina Naja, Anna Puławska, Katarzyna Kołodziejczyk, Helena Wiśniewska
Nasza osada K4 na 500 metrów /fot. facebook.com/karolinanaja90/

Dzień zaczął się od mocnego akcentu, bo od startu kobiecej czwórki na 500 metrów. Karolina Naja, Anna Puławska, Katarzyna Kołodziejczyk i Helena Wiśniewska wystartowały bardzo mocno, ale już od początku sporą przewagę zaczęły zyskiwać Białorusinki. Polki nie były w stanie utrzymać ich tempa, ale spokojnie trzymały się w okolicy medalowego miejsca. Od połowy dystansu ostro przyspieszyły Węgierki, które odskoczyły od biało-czerwonych. Nasza osada musiała ponadto odpierać ataki Niemek. Karolina Naja, Anna Puławska, Katarzyna Kołodziejczyk i Helena Wiśniewska wytrzymały jednak finisz i wpłynęły na metę jako trzecie. Po szalonym ataku Węgierki wyprzedziły natomiast Białorusinki. Sukces Polek jest tym większy, że warunki na torze były ekstremalne, a nasze płynęły na skrajnym torze.

W sesji popołudniowej liczyliśmy na występ Marty Walczykiewicz, startującej na 200 metrów. Wicemistrzyni olimpijska nie zawiodła naszych oczekiwań. Polka wystartowała jednak nie najlepiej i przez niemal połowę dystansu musiała gonić rywalki. W końcówce nasza kajakarka włączyła piąty bieg i włączyła się do walki o medale. Z Dunką Emmą Jorgensen przegrała dość zdecydowanie, ale z Węgierką Danutą Kozak już nieznacznie. Co ważne, Marta Walczykiewicz o ułamki sekund wyprzedziła czwartą Anję Osterman.

Po brązowy medal sięgnęła też Dorota Borowska w konkurencji C1 na 200 metrów. Nasza kanadyjkarka doskonale wystartowała i w pewnym momencie nawet prowadziła. Później jednak zdecydowanie od rywalek odskoczył Białorusinka Alena Nazdrowa. Świetnie dysponowana Polka niemal do końca broniła drugiej lokaty. Niestety rzutem na taśmę na ostatnich milimetrach wyprzedziła ją Niemka Lisa Jahn.

Wartościowe wyniki uzyskali również pozostali nasi reprezentanci. Przed południem szóste miejsce w K1 na 500 metrów zajęła Anna Puławska. Mogło być lepiej, ale zawodniczka startowała na bardzo niesprzyjającym torze. Tę samą lokatę w C2 na 500 metrów zajęły Sylwia Szczerbińska i Magda Stanny. Po południu blisko podium była osada Karolina Naja i Helena Wiśniewska, rywalizująca na dystansie 200 metrów. Polki ostatecznie zajęły jednak czwarte miejsce. Dwa oczka niżej uplasował się Michał Łubniewski w C1 na 200 metrów.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News