Znajdź nas

TOP News

Andrzej P. oskarżony o gwałt. Znany trener może trafić do więzienia na 12 lat

Poważne zarzuty pod adresem Andrzeja P. Były trener kadry MTB, a także były dyrektor sportowy Polskiego Związku Kolarskiego został oskarżony o przestępstwa na tle seksualnym.

Andrzej P.

Andrzej P. został oskarżony o popełnienie przestępstw stanowiących czyny zabronione przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, których dopuścił się wobec dwóch zawodniczek kadry kolarstwa górskiego (MTB) Polskiego Związku Kolarskiego oraz kobiety biorącej udział w jednym ze zgrupowań kadrowo – grupowych kolarstwa górskiego” – czytamy w komunikacie, opublikowanym na stronie Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Oskarżenie dotyczy przestępstw zgwałcenia poprzez doprowadzenie pokrzywdzonych przemocą oraz podstępem, polegającym na podaniu środka usypiającego, do obcowania płciowego, a także doprowadzenia przemocą jednej z pokrzywdzonych do wykonywania innej czynności seksualnej oraz przestępstwa usiłowania zgwałcenia” – podała Prokuratura Regionalna w Warszawie.

Andrzej P. nie przyznał się do winy. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News