Znajdź nas

TOP News

Świetnie wyniki w Chorzowie! Paweł Fajdek najdalej na świecie, Karolina Kołeczek lepsza od mistrzyni olimpijskiej

Memoriał Janusza Kusocińskiego w Chorzowie nie zawiódł. Kibice obejrzeli rywalizację na dobrym poziomie pełną dobrych wyników. Świetnie spisali się między innymi Paweł Fajdek i Karolina Kołeczek. Nie zabrakło też niespodzianek, takich jak brak triumfu Anity Włodarczyk.

Karolina Kołeczek podczas Memoriału Kusocińskiego w Chorzowie
Karolina Kołeczek z rekordem życiowym

Zgodnie z przewidywaniami najbardziej zacięte zmagania miały miejsce w rzucie młotem. Tym razem w starciu polskich gigantów lepszy Paweł Fajdek. Mistrz świata posłał młot na odległość 80,87 m. To jego najdalsza próba w tym sezonie i najlepszy tegoroczny wynik na świecie. Wojciech Nowicki w Chorzowie nie przekroczył granicy 80 metrów, kończąc konkurs z wynikiem 79,52 m.

Bieg na 100 metrów przez płotki wygrała Karolina Kołeczek. Polka w pokonanym polu zostawiła między innym mistrzynię olimpijską Briannę McNeal. Nasza zawodniczka ukończyła bieg z czasem 12,75 sek., co jest jej nowym rekordem życiowym. Na listach światowych ten rezultat daje obecnie miejsce pod koniec drugiej dziesiątki. Karolina Kołeczek wypełniła zarazem minimum na mistrzostwa świata w Dausze. Ta sztuka udała się również Klaudii Siciarz, która również pobiła w Chorzowie życiówkę.

Bieg na 100 metrów wygrała Ewa Swoboda. Polka w Chorzowie wybiegała przyzwoity czas 11.18 sek. Bardziej od wyniku cieszy jednak nienaganny styl biegu naszej zawodniczki. Halowa mistrzyni Europy wyprzedziła zawodniczki legitymujące się o wiele lepszymi czasami.

Nieoczekiwanie konkursu rzutu młotem nie wygrała mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk. W Chorzowie po raz drugi z rzędu najlepsza była Gwen Berry. Brytyjce wygraną dał wynik 75,79 m. Anita Włodarczyk ostatecznie była druga z rezultatem 75,12 m. Czwarta była Joanna Fiodorow, a szósta Malwina Kopron.

W rywalizacji kulomiotów najlepszy Tom Walsh. Nowozelandczyk pchnął kulę na 22,18 m, co jest drugim tegorocznym wynikiem na świecie. Na trzeciej lokacie uplasował się Michał Haratyk. Mistrz Europy zakończył zawody z odległością 21,98 m. To jego najlepszy rezultat w tym sezonie. Czwarty był Konrad Bukowiecki.

W skoku o tyczce wygrał Sam Kendricks. Mistrz olimpijski uzyskał 5,85 m. Ta wysokość okazała się nieosiągana dla Piotra Liska. Wicemistrz świata zakończył konkurs z rezultatem 5,78 m. Tuż za podium po przeciętnym starcie znalazł się Paweł Wojciechowski.

Dużo emocji dostarczyły również biegi. Na 400 metrów wygrała z czasem 50,60 sek. Dalilah Muhammad. Świetnie pobiegła Justyna Święty-Ersetic. Mistrzyni Europy wybiegała drugi wynik w karierze – 50,85 sek., co pozwoliło na zajęcie drugiej lokaty. Rekordy życiowe poprawiły natomiast Iga Baumgart-Witan i Anna Kiełbasińska. Na 800 metrów ambitnie o zwycięstwo walczył Adam Kszczot. Polak w końcówce musiał jednak uznać wyższość Kenijczyka Alfreda Kipketera.

Udanie po przerwie macierzyńskiej wróciła Kamila Lićwinko. Polka była trzecie w konkursie skoku wzwyż. Do podium wystarczyła jej wysokość 1,87 m. W słabo obsadzonym konkursie skoku w dal najlepszy okazał się Tomasz Jaszczuk. Polakowi do wygrania wystarczyło 7,71 m. Trzecie miejsce zajął Mateusz Różański.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News