Znajdź nas

TOP News

Karolina Bosiek wygrała w Tomaszowie Mazowieckim!

Zakończyły się zawody Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim. W ostatnim dniu najlepszy wynik osiągnęła Karolina Bosiek, która wygrała na 1500 metrów.

Karolina Bosiek na Igrzyskach
Karolina Bosiek

W ostatnim dniu zawodów Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim świetny wynik osiągnęła Karolina Bosiek. Polka zwyciężyła w rywalizacji grupy B na dystansie 1500 metrów z czasem 1:59.450. W grupie A także na 1500 Natalia Czerwonka była 16. Świetnie poradził sobie również Artur Nogal w grupie B na 500 metrów. Zajął 2. miejsce z czasem 35.313. W tej samej kategorii Artur Waś był 5., a Damian Żurek 9. Gorzej spisał się Piotr Michalski, który zajął 18. miejsce w rywalizacji na 500 metrów i w kolejnych zawodach wystąpi w grupie B

Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch jest zadowolony z wyników polskich zawodników – Chcielibyśmy, żeby szczególnie na naszym terenie nasi zawodnicy stawali na podium, ale na to przyjdzie czas. Rozwijają się, pokazują z dobrej strony. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będą mieli okazję do rywalizacji podczas trzeciego Pucharu Świata w Tomaszowie – mówił Tataruch. Lokalnym partnerem Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim jest PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Więcej w TOP News