Znajdź nas

TOP News

Trzy złota w jeden wieczór. Justyna Święty-Ersetic bohaterką mistrzostw Polski

To był dzień Justyny Święty-Ersetic. Mistrzyni Europy zdobyła trzy medale halowych mistrzostw Polski.

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic najpierw wygrała na nietypowym dla siebie dystansie 200 metrów. Co ciekawe na najwyższym stopniu podium nie stanęła jednak sama. Identyczny czas – 23,64 sek. uzyskała bowiem Marlena Gola. Około dwadzieścia minut później Justyna Święty-Ersetic zwyciężyła w swojej koronnej konkurencji, czyli 400 metrów. Mistrzyni Europy przebiegła ten dystans w czasie 53,09 sek. Podium uzupełniły Małgorzata Hołub-Kowalik i Natalia Kaczmarek. Na deser Justyna Święty-Ersetic została jeszcze mistrzynią Polski w sztafecie 4×200 metrów.

Pod nieobecność Piotra Liska halowym mistrzem Polski w skoku o tyczce został Paweł Wojciechowski. Halowy mistrz Europy nie popisał się jednak oszałamiającym wynikiem. Do złota wystarczyło mu zaledwie 5,70 metrów.

Pojedynek godny mistrzostw Polski zobaczyliśmy w pchnięciu kulą. Tam na starcie stanął zarówno Michał Haratyk, jak i Konrad Bukowiecki. W starciu gigantów polskiej kuli lepszy okazał się Haratyk. Mistrz Europy wywalczył złoty medal dzięki próbie na odległość 21,24 m. Konrad Bukowiecki zakończył zawody z wynikiem 21,16 m.

W siedmioboju zwyciężył Paweł Wiesiołek. Jego wynik 6050 punktów to najlepszy rezultat uzyskany w tej konkurencji w polskich halach w XXI wieku. Na 60 metrów przez płotki Damian Czykier o 0,04 sek. pokonał Artura Nogę.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News