Znajdź nas

TOP News

Medalowy finał mistrzostw Europy. Dwie polskie drużyny na podium we Wrocławiu!

Dwa medale Polek na zakończenie strzeleckich mistrzostw Europy we Wrocławiu. Srebro zdobyła drużyna w pistolecie pneumatycznym, a brąz zespół w karabinie pneumatycznym.

beata bartków-kwiatkowska, klaudia breś, joanna tomala
Beata Bartków-Kwiatkowska, Klaudia Breś i Joanna Tomala

W finale pistoletu pneumatycznego rywalizowała polska drużyna w składzie Joanna Tomala, Klaudia Breś i Beata Bartków-Kwiatkowska. Rywalkami biało-czerwonych były Serbki. Nasze zawodniczki lepiej weszły w to spotkanie i prowadziły, później jednak do głosu doszły przeciwniczki. Ambitna postawa naszych zawodniczek nie wystarczyła do zmiany losów pojedynku. Polki przegrały to spotkanie 12:16 i zostały wicemistrzyniami Europy. Brąz dla Niemek.

Mimo słabego początku do meczu o brązowy medal dostała się reprezentacja Polski w karabinie pneumatycznym. Aneta Stankiewicz, Natalia Kochańska i Agnieszka Nagay o podium walczyły z Francuzkami. Polska drużyna, będąca zestawieniem doświadczenia z młodością, i tym razem źle zaczęła zmagania. Rywalki miały jednak problemy ze sprzętem, co skutecznie je zdeprymowało. Biało-czerwone zaczęły z kolei strzelać bardzo celnie i zwyciężyły 16:8. W finale Rosjanki pokonały Norweżki.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News