Znajdź nas

Polecamy

Justyna Święty-Ersetic najszybsza w Madrycie! Polka wygrała prestiżowy cykl!

Justyna Święty-Ersetic wygrała bieg na 400 metrów podczas mityngu w Madrycie. Dzięki temu Polka triumfowała w prestiżowym cyklu World Athletics Indoor Tour 2020.

Justyna Święty-Ersetic
Justyna Święty-Ersetic /fot. TVP Sport/

Justyna Święty-Ersetic znakomicie rozegrała start w Madrycie. Polka długo dała prowadzić Lei Sprunger, ale na finiszu pokazała jej plecy. Nasza zawodniczka zwyciężyła z czasem 51,93 sek. Sprunger dobiegła druga z rezultatem 52,26 sek. Na trzecim miejscu bieg ukończyła Lisanne De Witte, natomiast na czwartym druga z Polek Iga Baumgart-Witan.

Justyna Święty-Ersetic dzięki zwycięstwu w Madrycie zapewniła sobie triumf w prestiżowym cyklu World Athletics Indoor Tour 2020, będącym halowym odpowiednikiem Diamentowej Ligi. Przed nią dokonały tego tylko dwie Polki – Joanna Jóźwik i Ewa Swoboda.

W cyklu nie udało się natomiast zwyciężyć Adamowi Kszczotowi. Polak bieg na 800 metrów w Madrycie ukończył na drugim miejscu i na tej samej lokacie uplasował się też w generalce. Nasz zawodnik okazał się słabszy – zarówno w biegu, jak i w cyklu – od Collinsa Kipruto. Czwarty w stolicy Hiszpanii był Marcin Lewandowski.

Drugie miejsce w Madrycie zajął Konrad Bukowiecki. Polak w najlepszej próbie uzyskał 21,73 m. Lepszy okazał się jednak Filip Mihaljević. Chorwat w ostatniej kolejce pchnął kulę o centymetr dalej niż nasz zawodnik. Trzeci był Tomas Stanek.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy