Znajdź nas

Polecamy

Polscy pływacy podbili świat. Trzynaście medali biało-czerwonych na mistrzostwach świata niesłyszących

Trzy złote, pięć srebrnych i pięć brązowych – to medalowy dorobek polskich pływaków na mistrzostwach świata niesłyszących. Biało-czerwoni w Sao Paulo zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej.

Julia Dragan, Julia Chmielewska, Artur Pióro
Nasza medalowa sztafeta /fot. fanpage Julii Chmielewskiej/

Cztery indywidualne krążki z basenu wyłowiła również Julia Dragan. Nasza zawodniczka złoto wywalczyła na najdłuższym dystansie 1500 metrów. Do tego dołożyła srebra na 800 metrów stylem dowolnym i 200 metrów stylem klasycznym, a także brąz na 400 metrów stylem zmiennym.

Z trzema indywidualnymi medalami z Brazylii wróciła Julia Chmielewska. Ten z najcenniejszego kruszcu wywalczyła na 200 metrów stylem klasycznym. Ponadto sięgnęła po srebro na 200 metrów stylem dowolnym i brąz na 200 metrów stylem zmiennym.

Takim samym bilansem jak Julia Chmielewska może pochwalić się też Artur Pióro. Reprezentant Polski wygrał na 800 metrów stylem dowolnym, był drugi na 400 metrów stylem dowolnym i trzeci na 1500 metrów.

Dwa medale indywidualne wywalczył Konrad Powroźnik. Polak sięgnął po srebro na 200 metrów motylkiem i brąz na 400 metrów stylem zmiennym.

Julia Dragan, Julia Chmielewska, Artur Pióro i Konrad Powroźnik zdobyli ponadto brąz w sztafecie mieszanej 4×100 metrów.

W Sao Paulo najlepiej spisali się Rosjanie. Reprezentanci naszych wschodnich sąsiadów wywalczyli aż 50 medali, z czego 26 w kolorze złota.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy