Znajdź nas

TOP News

Dominik Kastelik kończy karierę. Będzie pracował jako górnik

Były reprezentant Polski w skokach narciarskich Dominik Kastelik porzucił sport i został górnikiem. Informację przekazał dziennikarz skijumping.pl Dominik Formela. 21-latek stał się znany, po tym jak publicznie skrytykował go Adam Małysz.

Dominik Kastelik
Dominik Kastelik podczas MŚJ w Park City

21-letni Dominik Kastelik – niedawny członek polskiej kadry młodzieżowej i uczestnik MŚJ 2017 – informuje za pośrednictwem mediów społecznościowych o rozpoczęciu pracy górniczej w PG Silesia (Czechowice Dziedzice)” – napisał Dominik Formela z serwisu skijumping.pl

Dominik Kastelik nie odnosił wielkich sukcesów na arenie międzynarodowej. W sezonie 2016/2017 roku był członkiem kadry, która pojechała na mistrzostwa świata juniorów do Park City. Młody zawodnik fatalnie wypadł tam w drużynówce. Wkrótce potem Kastelik został publicznie skrytykowany przez Adama Małysza.

Kolega Kastelik lekceważy sobie resztę ekipy. Chłopak ma talent, a robi wszystko, by spierniczyć sobie karierę. Było już wielu takich utalentowanych skoczków, którzy przekreślili sobie przyszłość w tym sporcie” – napisał Orzeł z Wisły. Sprawa wywołała falę komentarzy, a część osób krytykowała Adama Małysza za wyrażenie tej uwagi publicznie.

Po tym występie Dominik Kastelik sporadycznie pojawiał się na skoczni. W międzyczasie pracował jako mechanik.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News