Znajdź nas

TOP News

Joanna Łochowska znowu najlepsza! Trzecie złoto z rzędu dla Polki!

Złota niedziela na pomoście w gruzińskim Batumi. Joanna Łochowska po raz trzeci z rzędu sięgnęła po tytuł mistrzyni Europy w podnoszeniu ciężarów. Polka była najlepsza w nowej kategorii 55 kg.

Joanna Łochowska po złoto
Joanna Łochowska dźwiga po złoty medal

Na półmetku rywalizacji Joanna Łochowska znajdowała się na trzeciej lokacie. W rwaniu Polka w drugim podejściu zaliczyła 87 kilogramów. Naszej zawodniczce nie udało się jednak dźwignąć ciężaru ważącego trzy kilogramy więcej. Ta sztuka udała się za to Swietłanie Jerszowej i Lucrezii Magistris. Ta ostatnia atak na 93 kilogramy przypłaciła jednak kontuzją, która wyeliminowała ją z walki o podium.


TAKICH MATERIAŁÓW MOŻESZ JUŻ NIE PRZECZYTAĆ W PRZYSZŁOŚCI. „MAGAZYN SPOROWIEC” NIE PRZETRWA BEZ WASZEGO WSPARCIA! PROSIMY O POMOC!


W podrzucie Polka nie miała sobie równych. Joanna Łochowska najpierw dźwignęła 107 kilogramów, a później podniosła sztangę o wadze 112 kilogramów. Do kolejnej próby nawet nie musiała już podchodzić. Złoty medal Polce dał łączny wynik 199 kilogramów. Srebro z kilogramem mniej wywalczyła Swietłana Jerszowa, a brąz Kristina Nowicka.

Joanna Łochowska była już mistrzynią Europy w 2017 i 2018 roku. Trzy lata temu sięgnęła natomiast po brązowy medal.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News