Znajdź nas

Polecamy

Drużyna jeździecka wraca na Igrzyska! Paweł Spisak lepszy od mistrza olimpijskiego

Duży sukces polskiego jeździectwa. Nasza drużyna WKKW po szesnastoletniej przerwie znów wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich.

Paweł Spisak na Banderasie
Paweł Spisak podczas próby terenowej

Biało-czerwoni przepustkę do Tokio wywalczyli podczas kwalifikacji rozegranych w miejscowości Baborówko. Nasza drużyna w składzie Paweł Spisak, Joanna Pawlak, Paweł Warszawski i Mariusz Kleniuk prowadziła od początku zawodów. Polacy byli najlepsi w ujeżdżaniu, a także próbie terenowej. Decydujący o losach kwalifikacji był konkurs skoków.

Polacy do konkursu przystąpili osłabieniem z powodu braku Kleniuka. Klacz polskiego jeźdźca Winona doznała kontuzji podczas crossu, wskutek czego zawodnik musiał się wycofać. Postawiło to biało-czerwonych w trudnej sytuacji, ponieważ cała trójka musiała ukończyć ostatnią konkurencję.

Joanna Pawlak na koniu

Joanna Pawlak była mocnym punktem naszej drużyny

Na parkurze świetnie spisali się Paweł Spisak na Banderasie i Joanna Pawlak na Frantastic Friedzie. Oboje zanotowali bezbłędne przejazdy. Równie dobrze wypadł Paweł Warszawski, który miał tylko jedną zrzutkę. Dobra postawa biało-czerwonych zaowocowała wygraniem rywalizacji drużynowej i wywalczeniem przepustki na Igrzyska Olimpijskie do Tokio. Polska drużyna WKKW ostatni raz startowała na Igrzyskach w 2004 roku.

Indywidualnie zawody w miejscowości Baborówko wygrał Paweł Spisak. Polak wyprzedził trzykrotnego mistrza olimpijskiego Michaela Junga. Trzeci był Jan Kamiński, który nie został zgłoszony do zmagań drużynowych.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy