Znajdź nas

Polecamy

Jacek Czech znów z medalem Mistrzostw Świata w parapływaniu [ZDJĘCIA]

W niedziele zakończyły się Mistrzostwa Świata w parapływaniu. Jacek Czech wrócił do polski z srebrnym medalem na dystansie 50 m stylem grzbietowym. To kolejne jego wielkie osiągnięcie w karierze.

Jacek Czech na MŚ / materiał prasowy

Jacek Czech paraolimpijczyk zdobywa srebrny medal i tytuł Wicemistrza Świata z zakończonych właśnie Mistrzostw Świata w parapływaniu Londyn 2019.  Uzyskany czas 58.82 na 50 m styl grzb. to jego drugi najlepszy wynik w karierze a srebrny medal. Jest również pewną kwalifikacją na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio 2020.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jacek Czech marzy o medalu w Tokio

Już podczas pierwszego startu na 100 m stylem grzbietowym pokazał, że jest bardzo dobrze przygotowany, zajmując 4 miejsce w finale, z czasem 2:10.01 ustanawiając nowy rekord życiowy. Jacek Czech potwierdził tym samym przynależność do czołówki światowego pływania. „Jestem bardzo zadowolony, oddałem serce i duszę. Cieszę się, że zrealizowałem 110% planu, zrobiłem życiówkę w wieku 43 lat. Pływałem na maksa, byłem i jestem bardzo dobrze przygotowany. Teraz wierzę jeszcze bardziej w upragniony medal na Igrzyskach w Tokio w 2020 roku, wiem że już mnie nic nie zatrzyma”-podsumował swój sukces Jacek.

Polak porywa serca londyńskiej publiczności swoją niesamowitą walką i determinacją, która wciąż pamięta jego starty na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku, gdzie dwukrotnie był czwarty na 50m i 100 m stylem grzbietowym. Styl w jakim Jacek Czech zdobył medal oraz poprawił swoje życiowe wyniki pokazuje, że wiek w jego przypadku nie odgrywa istotnej roli, a jedynie opór i determinacja oraz pasja jaką jest pływanie.

Więcej w Polecamy