Znajdź nas

TOP News

Igrzyska Olimpijskie w Tokio przełożone!

Międzynarodowy Komitet Olimpijski ugiął się pod presją świata sportu. Przewodniczący Thomas Bach porozumiał się z premierem Japonii Shinzo Abe w sprawie przełożenia imprezy na późniejszy termin.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio przełożone
Igrzyska Olimpijskie w Tokio przełożone

>> Igrzyska Olimpijskie w Tokio przełożone!

Mimo coraz większej liczby zgonów i zachorowań, MKOl długo stał na stanowisku, że Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się zgodnie z planem. W ostatnich dniach postawa szefostwa MKOl-u wzbudzała jednak coraz większą konsternacja, zważywszy że w dużym stopniu była oderwana od rzeczywistości. Coraz więcej państw groziło też bojkotem Igrzysk, gdyby odbyły się one na przełomie lipca i sierpnia. Także Polski Komitet Olimpijski apelował o przeniesienie imprezy.

W ostatnich dniach MKOl zaczął uginać się pod ciężarem krytyki. Coraz częściej sternicy światowego sportu zaczęli też przebąkiwać o możliwym przełożeniu Igrzysk. Najpierw zielone światło w tej sprawie dał premier Japonii Shinzo Abe. Później zgodził się również na to Thomas Bach.

Tym samym Igrzyska Olimpijskie w Tokio zostaną przełożone. MKOl w oficjalnym oświadczeniu nie podał jednak konkretnej daty. Zaznaczono jednak, że Igrzyska mają się odbyć nie później niż latem 2021 roku.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News