Znajdź nas

TOP News

To już pewne. Euro 2020 przełożone na przyszły rok!

Pandemia koronawirus całkowicie sparaliżowała świat sportu. Niemal we wszystkich krajach europejskich zostały zawieszone rozgrywki piłkarskie. Wywołało to wiele wątpliwości dotyczących tego czy Euro 2020 w ogóle się odbędzie.

Euro 2020 przełożone

UEFA  w ostatnim czasie wywołała szereg kontrowersji swoimi działaniami. Najpierw chciała, żeby Inter Mediolan i AS Roma wycofały się z europejskich rozgrywek, aby móc je dokończyć. Później wielokrotnie twierdziła, że Euro 2020 odbędzie się zgodnie z planem i chciała, żeby kluby zapłaciły za przełożenie turnieju. Ta postawa nie spodobała się jednak krajowym federacjom, które coraz mocniej apelowały o to, by turniej odbył się w innym terminie.

Dzisiaj odbyła się specjalna telekonferencja w tej sprawie. Władze UEFY rozmawiały na temat przełożenia Euro 2020 ze wszystkimi federacjami narodowym. Na posiedzeniu ponownie padły głosy, że turniej powinien odbyć się w innym terminie. UEFA wykluczyła jednak, aby był to termin jesienny, jak spekulowała część mediów. Ostatecznie podjęto decyzję, że mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w przyszłym roku. Impreza miałaby się rozpocząć 11 czerwca, a zakończyć 11 lipca.

 

 

 

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News