Znajdź nas

TOP News

Iga Świątek gra dalej! Polka w trzeciej rundzie Australian Open

Iga Świątek jest już w trzeciej rundzie Australian Open. W drugim meczu turnieju Polka pokonała 6:3, 7:5 Carlę Suarez Navarro.

Iga Świątek
Iga Świątek /fot. Eurosport/

Z powodu deszczu spotkanie rozpoczęło się z około czterogodzinnym opóźnieniem. Pierwszy set początkowo był bardzo wyrównany. W siódmym gemie Carla Suarez Navarro była blisko przełamania Polki. Iga Świątek zdołała się jednak wybronić, a w następnym podaniu sama przełamała rywalkę. Był to punkt zwrotny tej odsłony, którą 18-latka wygrała 6:3.

Drugą partię Iga Świątek zaczęła z przytupem. Dzięki dwóm asom serwisowym prowadziła 3:1. Carla Suarez Navarro zdołała jednak odrobić straty i doprowadziła do remisu. To nie zdeprymowało Polki, która odpowiedziała przełamaniem, a następnie wykorzystała własne podanie. Końcówka była jednak pełna nerwów i błędów po obu stronach. Ostatecznie jednak nasza tenisistka wygrała 7:5 i zameldowała się w kolejnej rundzie.

Iga Świątek jest ostatnią polską singlistką, która pozostała w Australian Open. Wcześniej w II rundzie odpadł Hubert Hurkacz, a po pierwszym meczu z turniejem pożegnała się Magda Linette.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News