Znajdź nas

TOP News

Piękny sen trwa! Iga Świątek w IV rundzie Australian Open!

Iga Świątek jest już w IV rundzie wielkoszlemowego Australian Open. W trzecim meczu turnieju Polka pokonała 7:5, 6:3 Donnę Vekić.

Iga Świątek
Iga Świątek /fot. Eurosport/

W trzeciej rundzie Australian Open Iga Świątek mierzyła się z Donną Vekić, rozstawioną z numerem 20. Początek meczu był niezwykle wyrównany. W siódmym gemie przy swoich podaniach, Polka przetrzymała trudny moment i mimu kilku break-pointów wybroniła się. Spotkanie natomiast do końca szło na remis. W jedenastym gemie Iga Świątek wspaniale przełamała rywalkę i zwyciężyła w secie 7:5. Wściekła Vekić rzuciła rakietą o kort.

Kolejną partię Donna Vekić rozpoczęła z animuszem, bo od przełamania, a następnie wygrania swoich podań. Stan 0:2 nie zdeprymował Polki. W kolejnym gemie, mimo że rywalka miała trzy break-pointy, nasza tenisistka zdołała zwyciężyć. Następny gem należał jeszcze do Donić, ale to był jej koniec w tym meczu. Iga Świątek zmotywowała się podwójnie i zaczęła dominować na korcie. Rywalka nie była w stanie na to odpowiedzieć. Dzięki temu nasza zawodniczka wygrała tę partię 6:3, a cały mecz 2:0.

W IV rundzie Australian Open rywalką Polki nieoczekiwanie będzie Anett Kontaveit. Estonka pokonała Szwajcarkę Belindą Bencić.

 

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News