Świetny mecz polskiej tenisistki! Iga Świątek lepsza od Caroline Wozniacki!

Iga Świątek lepsza od Caroline Wozniacki! Polka triumfowała 1:6, 6:3, 6:4 w II rundzie turnieju WTA w Toronto.

Iga Świątek w turnieju Rogers Cup
Iga Świątek lepsza od Wozniackiej!

Pierwszy set nie zwiastował niczego dobrego. Iga Świątek była bezradna wobec gry Wozniackiej. Udało jej się wygrać zaledwie jednego gema, choć warto podkreślić, że w końcówce wybroniła dwie piłki setowe.

Kolejna partia zmieniła jednak oblicze meczu. Iga Świątek grała odważnie i bardzo dobrze serwowała. Początek seta był wręcz piorunujący w wykonaniu Polki, która prowadziła 4:1. Wozniacki była wyraźnie zaskoczona tak dobrą postawą naszej zawodniczki. Popełniała sporo błędów i ostatecznie przegrała 3:6.

Trzeci set początkowo przypomniał pierwszy. Caroline Wozniacki zaczęła doskonale i stłamsiła Polkę. Iga Świątek przegrywała już 0:3, ale wzięła się w garść i zaczęła odrabiać straty. Najpierw doprowadziła do remisu po 4, a później wyszła na prowadzenie. Nie oddała go już do końca i wygrała 6:4.

Dla Igi Świątek to dopiero druga wygrana z zawodniczką z pierwszej „20” rankingu WTA. Kolejna okazja do poprawy tej statystyki będzie w nocy. O ćwierćfinał Polka zagra z Japonką Naomi Osaką.