Filip Prokopyszyn z kolejnym sukcesem. Po medalu mistrzostw Europy, podium w prestiżowej imprezie

Filip Prokopszyn nie zwalnia tempa. Po brązowym medalu mistrzostw Europy, teraz zajął drugie miejsce w wyścigu punktowym w prestiżowych zawodach Six Day London.

Filip Prokopyszyn na podium
Filip Prokopyszyn /fot. archiwum/

Wyścig punktowy liczył sobie 7,5 kilometra. Filip Prokopszyn od początku do końca jechał bardzo aktywnie i regularnie punktował. Naprawdę niewiele zabrakło, żeby zwyciężył w całym wyścigu. Ostatecznie jednak 19-latek o punkt przegrał z Nowozelandczykiem Joshuą Scottem. Trzeci był Eli Viviani.

Dla polskiego nastolatka to kolejny wielki sukces w tym sezonie. Na Igrzyskach Europejskich w Mińsku Filip Prokopyszyn wywalczył srebro w scratchu, natomiast na mistrzostwach Europy w Apeldoorn brąz w wyścigu eliminacyjnym.