Znajdź nas

TOP News

Sukces polskich bokserek na mistrzostwach Europy. Trzy medale biało-czerwonych

Trzy medale dla Polski na mistrzostwach Europy w boksie kobiet. Srebrne medale zdobyły Elżbieta Wójcik i Aneta Rygielska, a brąz Sandra Kruk.

Elżbieta Wójcik wraz z Karoliną Michalczuk
Karolina Michalczuk i Elżbieta Wójcik w narożniku

Elżbieta Wójcik startująca w wadze do 75 kilogramów w finale mierzyła się z Aoife O’Rourke. Irlandka okazała się być bardzo trudną przeciwniczką i Polka nie mogła znaleźć na nią sposobu. W konsekwencji nadzieja polskiego boksu przegrała 0:5.

Znacznie bardziej zacięty była finałowa walka w wadze do 64 kg. W ringu na przeciw siebie stanęły Aneta Rygielska i Francesca Amato. Pojedynek był bardzo wyrównany, ale ostatecznie sędziowie wyżej punktowali Włoszkę. Walka skończyła się wynikiem 3:2.

Wcześniej brązowy medal zapewniła sobie Sandra Kruk (57 kg). W swojej półfinałowej walce Polka przegrała 2:3 z Włoszką Irmą Testą.

Trzy medale polskich bokserek są niewątpliwie sukcesem Karoliny Michalczuk, która od zeszłego roku prowadzi naszą kadrę. Dla porównania podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy w Sofii, biało-czerwone wywalczyły tylko jeden krążek.

 

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News