Znajdź nas

TOP News

Polska drużynowym mistrzem Europy w lekkoatletyce!

Zakończyły się drużynowe ME w lekkoatletyce, które odbyły się w Bydgoszczy! Złoto zdobyła reprezentacja Polski! Dzisiaj wygrali m.in.: Lisek, Ennaoui, Kszczot, Małachowski!

piotr lisek skok o tyczce
Piotr Lisek podczas drużynowych ME w Bydgoszczy

Po drugim dniu Polska była na 2. miejscu (191 punktów). Do liderującej Francji brakowało zaledwie 1,5 punktu. Dzisiejszą rywalizację rozpoczęli mężczyźni w skoku o tyczce -Polskę reprezentował oczywiście Piotr Lisek. Polak zdominował rywalizację. Spróbował ustanowić nowy rekord Polski, ale zakończył konkurs ostatecznie z wynikiem 5.81 m. Na 110 m przez płotki Damian Czykier znalazł się tuż za podium. Na 100 m przez płotki u kobiet Karolina Kołeczek przebiegła linię mety jako 3. W rzucie młotem kobiet Joanna Fiodorow godnie zastąpiła Anitę Włodarczyk – 2. miejsce z wynikiem 72.13 m.

Na 800 metrów Adam Kszczot odbiegł wszystkim rywalom – 1:46.97. Na 1500 metrów wygrała również jak zawsze piękna Sofia Ennaoui. Krystian Zalewski zajął najniższy stopień w podium na 3000 m z przeszkodami. Piotr Małachowski wygrał w rzucie dyskiem po fantastycznej próbie na 63.02 m. Mistrzostwa zakończyły sztafety 4 x 400 metrów. Aniołki Matusińskiego w pięknym stylu zwyciężyły w swoim wyścigu – 3:24.81. Mężczyźni zajęli 3. pozycję.

Polska wygrała mistrzostwa Europy z wynikiem 345 punktów. Srebro dla Niemiec, a brąz dla Francji. Nasi zawodnicy byli najlepsi w sumie w 10 konkurencjach.

Więcej w TOP News