Polecamy

JEDZIEMY NA IGRZYSKA!

Polakom w ostatnim meczu kwalifikacyjnym do IO 2020 wystarczył tylko jeden set do spełnienia marzeń. Udało się tego dokonać w drugiej partii przeciwko Słowenii!

Polscy siatkarze: Dawid Konarski, Karol Kłos, Michał Kubiak
Polscy siatkarze z awansem na Igrzyska!

Francja pokonała wcześniej Tunezję 3:1. Reprezentacja Polski potrzebowała tylko jednego seta w spotkaniu ze Słowenią. Niby zadanie proste, ale nasi dzisiejsi przeciwnicy nie chcieli poddać się ot tak po prostu. W pierwszym secie zabrakło po naszej stronie dobrego przyjęcia, co za tym idzie, również w ataku biało-czerwoni nie byli skuteczni tak jak wczoraj. Za to Słoweńcy wykorzystali nasze błędy i ostatecznie wygrali do 21.

W drugiej partii Słowenia dalej grała bardzo dobrze. Potrafiła bez problemów m.in.: odebrać silne serwy Leona. Również byli skuteczni w bloku. Polscy siatkarze męczyli się dosyć długo, zwłaszcza ze skutecznymi Sternem i Cebuljem. Ale w końcówce Wilfredo Leon odpalił dwie rakiety z pola serwisowego i nasi siatkarze uciekli na 2 punkty. Ostatecznie wygrali do 23. Tym samym reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn po raz 10. zagra na Igrzyskach Olimpijskich!

Polska wygrała kolejne dwa sety i turniej zakończyła z kompletem zwycięstw.