Znajdź nas

Analizy

Dawid Kubacki zrealizował cel na Rasnov. Polak wraca na podium w generalce Pucharu Świata

Dawid Kubacki w Rasnovie nie stanął na podium, ale ma powody do zadowolenia. Pod nieobecność Ryoyu Kobayashiego odzyskał trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Dawid Kubacki

Po piątkowym konkursie na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostawał Ryoyu Kobayashi, który nie przyjechał do Rasnova. Dawid Kubacki tracił do niego 28 punktów. Sytuacja przed sobotnimi zawodami była zatem jasna. Chcąc wskoczyć na trzecią lokatę w generalce Polak musiał zająć nie gorsze miejsce od dziewiątego.

Dawid Kubacki sprostał temu zadaniu i w drugim konkursie na rumuńskim obiekcie zajął czwarte miejsce. Tym samym odzyskał trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polak zgromadził na swoim koncie 1067 punktów. Oznacza to, że na sześć konkursów przed końcem sezonu mistrz świata ma 22 punkty przewagi nad Ryoyu Kobayshim. Zapowiada to bardzo zaciętą walkę do końca o miejsce na podium.

Polakowi i Japończykowi mocno odjechali już natomiast Stefan Kraft i Karl Geiger. Austriak i Niemiec powinni między sobą rozstrzygnąć kwestię Kryształowej Kuli. W zdecydowanie lepszej sytuacji jest Stefan Kraft, który ma na swoim koncie 1433 punktów. Karl Geiger traci do niego 113 oczek.

Na piątym miejscu jest Kamil Stoch. Polak zgromadził 828 oczek i musi mieć się na baczności, bo szósty Markus Lindvik ma tylko dziesięć oczek mniej. Czołową dziesiątkę zamyka Piotr Żyła z dorobkiem 564 punktów.

>> KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA

  1. Stefan Kraft – 1433 pkt.
  2. Karl Geiger – 1315 pkt.
  3. Dawid Kubacki – 1067 pkt.
  4. Ryoyu Kobayashi – 1045 pkt.
  5. Kamil Stoch – 828 pkt. 
  6. Marius Lindvik – 818 pkt.
  7. Stephan Leyhe – 768 pkt.
  8. Peter Prevc – 615 pkt.
  9. Daniel Andre Tande – 606 pkt.
  10. Piotr Żyła – 564 pkt. 

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Analizy