Znajdź nas

Artykuły

Tylko 7 punktów różnicy. Dawid Kubacki coraz bliżej Ryoyu Kobayashiego

Konkurs w Zakopanem nie zmienił sytuacji w czołówce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Nadal prowadzi Karl Geiger. Mocno do podium zbliżył się jednak Dawid Kubacki.

Dawid Kubacki

Niedzielny konkurs Pucharu Świata w Zakopanem był pełny dramaturgii. Po pierwszej serii prowadził Dawid Kubacki przed Stephanem Leyhe i Kamilem Stochem. Jednak w rundzie finałowej równych sobie nie miał trzykrotny mistrz olimpijski i to on zwyciężył w konkursie. Dawid Kubacki musiał zadowolić się trzecim miejscem. Polaków rozdzielił Stefan Kraft. Piąty był Karl Geiger, natomiast siódmy Ryoyu Kobayashi.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata został zachowany status quo. Nadal liderem jest Karl Geiger. Niemiec musi się mieć jednak na baczności, bo jego przewaga nad Stefanem Kraftem stopniała do 48 punktów. Trzeci jest Ryoyu Kobayashi ze stratą 100 punktów do Geigera. Zaledwie 7 punktów mniej ma Dawid Kubacki. Kolejne zawody będą więc polsko-japońskim pojedynkiem wskoczenie na podium w generalce.

Na szóstym miejscu jest Kamil Stoch, który traci do lidera 357 punktów. Różnica między nim, a piątym Mariusem Lindvikiem wynosi już jednak tylko 11 oczek. Na 13. pozycji klasyfikowany jest Piotr Żyła.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Artykuły