Znajdź nas

TOP News

Tragedia na Tour de Pologne. Nie żyje Bjorg Lambrecht

Tragiczna wiadomość z trasy Tour de Pologne. Nie żyje Bjorg Lambrecht. Belg zmarł w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku, do którego doszło w okolicach Żar.

Bjorg Lambrecht

Do tragicznego zdarzenia doszło po minięciu 40 kilometra. Padał wówczas deszcz, a warunki na trasie były trudne. Jadący w peletonie Bjorg Lambrecht w pewnym momencie stracił panowanie nad rowerem i z impetem uderzył w przepust na drodze. Na miejscu natychmiast pojawił się lekarz, który zaczął reanimować Belga.

Bjorg Lambrecht został w stanie krytycznym przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku. Od razu trafił na stół operacyjny. Niestety w trakcie zabiegu zmarł. Miał 22 lata

Belg był jednym z faworytów do wygrania całego wyścigu. Uchodził za jednego z najzdolniejszych kolarzy młodego pokolenia. Na swoim koncie miał tytuł wicemistrza świata młodzieżowców.

 

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News