Znajdź nas

TOP News

Chiara Hoelzl ponownie najlepsza. Kinga Rajda znów zapunktowała

Chiara Hoelzl z kolejnym zwycięstwem w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Austriaczka tym razem wygrała w Hinzenbach. Ponownie punkty zdobyła Kinga Rajda.

Kinga Rajda
Kinga Rajda

Pierwsza seria dostarczyła wielkich emocji. Różnica między pierwszą, a dwudziestą czwartą zawodniczką wynosiła bowiem mniej niż 24 punkty. Prowadziła Chiara Hoelzl, która poszybowała na 86 metr. Pół metra krócej uzyskała Maren Lundby. Norweżka traciła do Austriaczki 1,1 pkt. Trzecia była Eva Pinkeling z rezultatem 86,5 m i stratą 1,2 pkt. Dobrze spisała się Kinga Rajda. 19-latka w pierwszej próbie skoczyła 80 metrów i zajmowała 23. miejsce.

W drugiej serii Chiara Hoelzl przypieczętowała zwycięstwo skokiem na odległość 91 metrów. Rywalki tym razem nie były w stanie nawiązać z nią wyrównanej walki. Maren Lundby uzyskała trzy metry mniej i uplasowała się na drugiej lokacie. Do Austriaczki straciła niemal dziesięć punktów. Trzecie miejsce zachowała Eva Pinkeling, która w drugiej rundzie wylądowała na 86,5 m.

Kinga Rajda, choć miała możliwości ataku na wyższe lokaty, w drugiej serii spisała się słabiej. Polka spóźniła skok i wylądowała na 78,5 m. W rezultacie spadła na 26. lokatę.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News