Znajdź nas

TOP News

Niesamowity konkurs! Armand Duplantis pobił rekord świata w skoku o tyczce!

To co nie udało się w Duesseldorfie, udało się się w Toruniu! Armand Duplantis ustanowił rekord świata w skoku o tyczce!

Armand Duplantis
Armand Duplantis /fot. TVP Sport/

Armand Duplantis rekord świata atakował już kilka dni temu podczas mityngu w Duesseldorfie. W drugiej próbie na 6,17 m Szwed był bardzo bliski realizacji marzeń, ale poprzeczka ostatecznie spadła. Kolejny atak na rekord świata 20-latek miał przeprowadzić w Toruniu podczas mityngu Orlen Copernicus Cup.

>> CZYTAJ TEŻ: JUSTYNA ŚWIĘTY-ERSETIC POBIŁA HALOWY REKORD POLSKI

Szwed jak obiecał tak zrobił. Z dużą łatwością pokonał wysokość 5,72 m, a później 5,92 m i 6,02 m. Po tej ostatniej próbie zdecydował przenieść poprzeczką na 6,17 m. Pierwsze podejście do rekordowej wysokości było nieudane. Za drugim razem wszystko wyszło już idealnie. Armand Duplantis pobił tym samym  o centymetr rekord świata należący od sześciu lat do Renauda Lavillenie.

Armand Duplantis ma dopiero 20 lat, ale na jego koncie jest już ogromna ilość sukcesów. Swój wielki talent objawił światu w 2018 roku, gdy nieoczekiwanie został mistrzem Europy. Rok temu na mistrzostwach świata w Dausze wywalczył srebrny medal.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News