Arkadiusz Milik z hat trickiem w Lidze Mistrzów! Koncert Polaka!

Arkadiusz Milik bohaterem Neapolu. Polak ustrzelił hat tricka, a jego Napoli wygrało w Lidze Mistrzów 4:0 z Genk.

Arkadiusz Milik

Pierwszą bramkę Arkadiusz Milik zdobył w 3. minucie. Polak wykorzystał wówczas błąd 17-letniego bramkarza (najmłodszy w historii) Maartena Vandevoordta. Był to pierwszy gol naszego napastnik w Champions League od 13 września 2017 roku.

Szybko okazało się, że na następne trafienie Arkadiusz Milik nie będzie musiał czekać tak długo. W 26. minucie otrzymał doskonałe podanie od Giovanniego di Lorenzo i walnął z kilkunastu metrów, a piłka wpadła do siatki.

Siedem minut przed przerwą podwyższył wynik spotkania na 3:0, wykorzystując rzut karny po faulu na Jose Callejonie. Arkadiusz Milik stał się zatem drugim Polakiem, który w Lidze Mistrzów ustrzelił hat tricka.

W drugiej połowie gra wyraźnie siadła. Wciąż dominowało jednak Napoli. Przełożyło się to na czwartego gola. W 74. minucie zdobył go Dries Mertens. Trzy minuty później przy aplauzie publiczności z boiska zszedł nasz napastnik.

W spotkaniu przez 72. minuty występował Piotr Zieliński, jednak nie wyróżniał się on na boisku.