Znajdź nas

TOP News

Polskie panczenistki otarły się o podium. Zabrakło setnych części sekundy

Tydzień temu było podium, tym razem miejsce tuż za nim. Drużyna polskich sprinterek na czwartym miejscu zakończyła Puchar Świata w Nagano.

Kaja Ziomek, Natalia Czerwonka i Andżelika Wójcik

W porównaniu do historycznego sukcesu w Nur-sułtanie w składzie biało-czerwonych doszło do jednej znaczącej zmiany. Karolinę Bosiek zastąpiła najbardziej doświadczona w naszej ekipie Natalia Czerwonka. Poza nią drużynę uzupełniły tradycyjnie Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik. Nasze trio pojechało bardzo dobrze, ale do podium niewiele zabrakło. A dokładnie 0,13 sek. To właśnie o tyle szybsze były Japonki.

Indywidualnie biało-czerwoni nie zbliżyli się do podium, ale ich występy były przyzwoite. W biegu ze startu wspólnego 9. miejsce zajął Artur Janicki, a 15. Marcin Bachanek. Wśród pań na 16. lokacie uplasowała się Karolina Bosiek, natomiast na 22. Karolina Gąsecka. W rywalizacji na 500 metrów 20. była Andżelika Wójcik. W tej samej konkurencji 3. w grupie B była Kaja Ziomek.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News