Znajdź nas

TOP News

Alicja Konieczek ze złotem, Klaudia Kardasz z brązem! Polskie chwile na Uniwersjadzie w Neapolu

Biało-czerwony wieczór na Uniwersjadzie w Neapolu! Po brązowym medalu Patryka Dobka przyszedł czas na kolejne krążki. Złoto w biegu na 3000 metrów z przeszkodami wywalczyła nieoczekiwanie Alicja Konieczek, natomiast po brąz w pchnięciu kulą sięgnęła Klaudia Kardasz.

Alicja Konieczek
Alicja Konieczek po biegu

Alicja Konieczek sprawiła kibicom w Polsce sporą niespodziankę. 24-latka przed zawodami nie była wymieniania w gronie faworytek. Brak presji dobrze wpłynął na naszą zawodniczkę, która od początku biegła dobrym rytmem. Obrała przy tym doskonałą taktykę. Gdy uciekająca Etiopka Dagnwa zaczęła słabnąć Polka rzuciła się w pogoń i wyprzedziła rywalkę. Później natomiast pomknęła po zwycięstwo. To czwarte złoto dla Polski na tej imprezie

Brązowy medal w pchnięciu kulą wywalczyła Klaudia Kardasz. Polka podczas konkursu właściwie tylko raz wypadła z podium. Do brązowego krążka Polsce wystarczyło pchnięcie na odległość 17,65 m.

Alicja Konieczek i Klaudia Kardasz wywalczyły kolejno dziewiąty i dziesiąty medal dla Polski na Uniwersjadzie w Neapolu.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News