Znajdź nas

TOP News

Bolesne rozstanie utytułowanego duetu. Zbigniew Król nie jest już trenerem Adama Kszczota

Na niespełna rok przed Igrzyskami Olimpijskimi Adam Kszczot podjął decyzję o zmianie trenera. Zbigniewa Króla zastąpi Tomasz Lewandowski. To pokłosie słabego występu na mistrzostwach świata w Dausze. Jako pierwszy o sprawie poinformował dziennikarz TVP Sport Aleksander Dzięciołowski.

Adam Kszczot podczas finału
Adam Kszczot /fot. archiwum/

Adam Kszczot oficjalnie jeszcze nie potwierdził tej informacji, ale wydaje się być ona prawdziwa. Reprezentant Polski już podczas mistrzostw świata sugerował, że dojdzie do zmian w sztabie szkoleniowym.

Między Kszczotem a Zbigniewem Królem iskrzyło już od kilku lat. Nie jest tajemnicą, że szkoleniowiec miał problem, aby poradzić sobie z silną osobowością biegacza. Gdy jednak były wyniki, panowie starali się zgodnie współpracować. Kryzys przyszedł podczas mistrzostw świata w Dausze, na którym Adam Kszczot wypadł bardzo słabo, odpadając już w półfinale.

Na rok przed Igrzyskami Olimpijskimi Adam Kszczot zdecydował się podjąć współpracę z Tomaszem Lewandowskim. Od lat z sukcesami prowadzi on swojego brata Marcina, który od kilku sezonów biega na 1500 metrów. Pod jego okiem trenują też Patrycja Wyciszkiewicz i Angelika Cichocka.

Zbigniew Król był trenerem Adama Kszczota przez osiem lat. W tym czasie zdobył między innymi dwa wicemistrzostwa świata, halowe mistrzostwo świata i trzy mistrzostwa Europy.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News