Znajdź nas

Polecamy

Zbigniew Bródka robi przerwę od łyżwiarstwa. Skupi się na pracy w straży pożarnej

Zbigniew Bródka nie wystartuje w najbliższym sezonie w żadnych zawodach rangi mistrzowskiej. Mistrz olimpijski z Soczi zdecydował się poświęcić pracy w straży pożarnej.

Zbigniew Bródka
Zbigniew Bródka podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi

Zbigniew Bródka, choć nie mówi o końcu kariery, podjął taką decyzję ze względu na kolizję obowiązków. Mistrz olimpijski nie ma możliwości godzić służby w straży pożarnej z treningami i wyjazdami zagranicznymi.

Chcę zrobić sobie przerwę ze względu na to, że jestem w pewien sposób ograniczony służbą w straży pożarnej. Muszę być obecny praktycznie cały rok i nie ma możliwości, żebym się przygotował w odpowiedni sposób. Ten sezon będzie luźniejszy, a co z następnym, zobaczymy” – powiedział Zbigniew Bródka w rozmowie z TVP Sport.

Zbigniew Bródka po rocznej przerwie nie wyklucza powrotu do wyczynowego łyżwiarstwa. „Jeśli uda się uzyskać podobną formę współpracy, jaka była w poprzednich latach, jestem gotów wrócić na odpowiedni poziom i startować w zawodach” – powiedział TVP Sport mistrz olimpijski.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy