Znajdź nas

Polecamy

Wojciech Nowicki najdalej na świecie. Polak wygrał mityng w Poznaniu

Dalekie rzuty w Poznaniu. Młociarz Wojciech Nowicki wygrał z najlepszym wynikiem w sezonie mityng Poznań Athletics Grand Prix. Niezłe rezultaty uzyskali również pozostali biało-czerwoni.

Wojciech Nowicki podczas zawodów
Wojciech Nowicki

Konkurs rzutu młotem od początku awizowany był jako starcie gigantów. Po raz kolejny w tym sezonie naprzeciw siebie stanęli mistrz świata Paweł Fajdek i mistrz Europy Wojciech Nowicki. Obaj zawodnicy przyzwyczaili nas w tym sezonie do wspaniałych pojedynków i podobnie miało być też w Poznaniu.

Ostatecznie zawody były dość jednostronne, ale niezwykle emocjonujące. Wojciech Nowicki już na początku objął prowadzenie, a potem rzucał coraz dalej i dalej. W czwartej próbie posłał młot na odległość 81,74 m. To najlepszy tegoroczny wynik na listach światowych. Mistrz Europy dotychczasowy najdłuższy rzut (należący do Pawła Fajdka) pobił aż o 87 centymetrów!

Paweł Fajdek w Poznaniu spisywał się słabiej. Zajął co prawda drugie miejsce, ale ani razu nie zdołał pokonać granicy 80 metrów. Jego najlepszy wynik to 79,37 m.

>> SZYBKA JAK IGA

Wśród kobiet konkurs rzutu młotem wygrała zdecydowanie Joanna Fiodorow. 30-latce triumf zapewniła przyzwoita odległość 74,46 m. Druga była Malwina Kopron z wynikiem 71,55 m. Nie jest to może oszałamiający rezultat, ale jest to jej najdłuższy rzut w tym sezonie.

W pchnięciu kulą najlepszy okazał się Michał Haratyk. Mistrz Europy zwyciężył z niezłym wynikiem 21,26 m. W tym sezonie Polak pchał jednak już zdecydowanie dalej.

W skoku o tyczce triumfował Paweł Wojciechowski. Były mistrz świata w Poznaniu w drugiej próbie pokonał wysokość 5,76 m. Później nasz zawodnik podchodził do poprzeczki usytuowanej dziesięć centymetrów wyżej, ale trzykrotnie strącił.

W biegu na 200 metrów czwarte miejsce zajęła Iga Baumgart-Witan. Mistrzyni Europy pobiegła jednak najszybciej w tym sezonie. Jej wynik to 23,88.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy