Znajdź nas

TOP News

Saneczkarze na szóstkę. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski ze świetnym wynikiem na mistrzostwach Europy

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli znakomite szóste miejsce w mistrzostwach Europy w Lillehammer. Zawody były zarazem zaliczane do punktacji Pucharu Świata.

Jakub Kowalewski i Wojciech Chmielewski
Jakub Kowalewski i Wojciech Chmielewski podczas Igrzysk Olimpijskich/

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski do zawodów przystępowali jako triumfatorzy klasyfikacji. Nadzieje były więc spore, ale Polacy rywalizację zaczęli nieco nerwowo, co natychmiast odbiło się na rezultacie. Po pierwszym ślizgu biało-czerwoni plasowali się bowiem na jedenastej lokacie. W drugiej próbie nasi saneczkarze zjechali jednak lepiej, uniknęli błędów, a co ważniejsze poprawili swój czas. Dzięki temu powoli pięli się w klasyfikacji.

Ostatecznie Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zostali sklasyfikowani na szóstej lokacie. Wygrali Rosjanie Aleksander Denisew i Władysław Antonow. Podium uzupełnili Austriacy Thomas Steu/Lorenz Koller i rodacy zwycięzców Władysław Jużakow/Jurij Prochorow.

Dla biało-czerwonych to najlepszy wynik w karierze (wcześniej już byli na szóstym miejscu w Pucharze Świata). To także najlepszy rezultat polskiej dwójki na mistrzostwach Europy od kilkudziesięciu lat.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News