Znajdź nas

Polecamy

Wielki sukces polskiego alpejczyka! Igor Sikorski z brązowym medalem MŚ!

Wielki sukces Igora Sikorskiego! Polak wywalczył brązowy medal mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim osób z niepełnosprawnościami. W Kranjskiej Gorze najlepszy był Holender Jeroen Kampschreur.

Igor Sikorski podczas zawodów
Igor Sikorski podczas Igrzysk Paraolimpijskich

Igor Sikorski do zmagań w slalomie przystępował podwójnie zmotywowany. Po pierwsze to jego koronna konkurencja, a po drugie miał coś do udowodnienia po tym jak wypadł z trasy slalomu giganta.

Dzisiejszy slalom rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach spowodowanych intensywnymi opadami śniegu. W dodatku nasz reprezentant zmaga się z przeziębieniem. Mimo to Igor Sikorski poradził sobie bardzo dobrze, choć nie bezbłędnie. Po pierwszym przejeździe Polak miał sporą stratę do prowadzącego Jeroena Kampschreura i drugiego Jespera Pedersena z Norwegii. Jego przewaga nad rywalami nie była z kolei zbyt duża.

W drugim przejeździe Igor Sikorski wytrzymał napięcie i ponownie przyjechał do mety z trzecim czasem. Jeszcze lepiej pojechali natomiast Kampschreur i Pedersen. Ich przewaga nad Polakiem znacząco wzrosła – kolejno do ok. 8 i ok. 4 sekund.

Dla Igora Sikorskiego to kolejny sukces w ostatnim czasie. W zeszłym tygodniu zajął drugie miejsce w Pucharze Świata w Zagrzebiu. W marcu ubiegłego roku wywalczył brązowy medal w slalomie gigancie podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Pjongczangu.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy