Znajdź nas

TOP News

Kolejny dobry występ polskich biegaczek! Weronika Kaleta trzecia wśród seniorek, jej siostra Karolina najlepszą juniorką

Dobry występ polskich biegaczy narciarskich w zawodach FIS w austriackim Seefeld. Wśród seniorek trzecia była Weronika Kaleta.

Weronika Kaleta
Weronika Kaleta na podium /fot. PZN/

Początkowo podopieczne Aleksandra Wierietielnego i Justyny Kowalczyk, a także kadry młodzieżowe miały wystąpić w niemieckim Oberwiesenthal. Z powodu braku śniegu, Polacy postanowili udać się na zawody FIS do Seefeld. W sobotę rozegrano tam sprinty klasykiem. Największe powody do zadowolenia ma po nich Weronika Kaleta.

Weronika Kaleta jak burza przeszła przez poszczególne rundy, a powstrzymana została dopiero w finale. Lepsze od Polki były jedynie dwie Niemki Anne Winkler i Nadine Herrmann. Obie starsze i bardziej doświadczone od naszej zawodniczki.

Na 10. lokacie sklasyfikowano Magdalenę Kobielusz. 30. była Izabela Marcisz, jednak ona nie przystąpiła do ćwierćfinałów. Pod koniec czwartej dziesiątki uplasowały się Marcelina Wojtyła i Ewelina Kołodziej. 47. była Julia Demkowska.

Bardzo dobrze wypadli też nasi juniorzy młodsi. Wśród dziewczyn najlepsza okazała się Karolina Kaleta. Siódma była Anna Berezecka, jedenasta Hanna Popko, a piętnasta Laura Legierska. Na 21. lokacie sklasyfikowano Karolinę Kukuczkę. Wśród chłopców drugi był Piotr Sobiczewski, natomiast czwarty Artur Bożek.

>> SENSACJA W DAVOS

Bez Polek, ale za to z Polakami w szwajcarskim Davos odbyły się sprinty stylem dowolnym, zaliczane do punktacji Pucharu Świata. Wśród kobiet doszło do nie lada sensacji. Wygrała bowiem Szwedka Linn Svahn. 20-latka wyprzedziła nieoczekiwanie Norweżkę Maiken Caspersen Fallę i Amerykankę Sophie Caldwell.

U panów piękną walkę o zwycięstwo stoczyli Johannes Hoesflot Klaebo i Lucas Chanavat. Ostatecznie o 0,05 sek. lepszy okazał się Norweg. Kwalifikacji nie przebrnęli biało-czerwoni. Najlepszy z naszych Maciej Staręga był 38.


źródło: informacja własna, PZN, igrzyska24.poinformowani.pl

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News