Znajdź nas

TOP News

Upadła, ale walczyła do końca. Weronika Kaleta najwyżej w karierze

Bardzo dobry występ Weroniki Kalety na mistrzostwach świata młodzieżowców w niemieckim Oberwiesenthal. Polka sprint stylem dowolnym ukończyła na 11. miejscu.

Weronika Kaleta /fot. Granada, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons/
Weronika Kaleta /fot. Granada, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons/

Weronika Kaleta dobrze zaprezentowała się już w eliminacjach, w których zajęła 11. miejsce. W ćwierćfinale rywalką jedną z rywalek Polki była Johanna Hagstroem, która ma na swoim koncie podium w Pucharze Świata. Szwedka była zatem faworytką tego biegu i udowodniła to na trasie pewnie zwyciężając. Weronika Kaleta do końca walczyła o drugie miejsce z Zuzanna Holikovą. W tym bezpośrednim pojedynku lepsza okazała się Czeszka. Mimo to Polka awansowała dalej jako lucky loser.

W półfinale Weronika Kaleta walczyła bardzo dzielnie, ale niestety na podbiegu upadła. W rezultacie straciła szansę na dobry wynik. Ostatecznie Polka dobiegła do mety na ostatnim szóstym miejscu. Szkoda, ponieważ jej bieg był szybki i była duża szansa na awans jako lucky loser do finału.

W ostatecznym rozrachunku Polka uplasowała się na 11. lokacie. To jej najlepszy wynik w karierze.

Wygrała Szwedka Emma Ribom, która pokonała swoją rodaczkę Johannę Hagstroem. Brąz dla Amerykanki Julii Kern.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News