Polecamy

Trzeci start i trzecie podium. Tomasz Kaczor znów wśród najlepszych! Podium też dla pary Kitewski/Zezula

Niezłe występy biało-czerwonych podczas pierwszego dnia finału Pucharu Świata w kajakarstwie. W Duisburgu nasi zawodnicy dwukrotnie stanęli na podium.

Tomasz Kaczor w akcji
Tomasz Kaczor w walce o medal

Podobnie jak tydzień temu w Poznaniu, najlepiej spisali się kanadyjkarze. Na 500 metrów drugie miejsce zajęła nasza dwójka Aleksander Kitewski i Norman Zezula. Polacy przegrali tylko z Chińczykami Song Xingiem i Qiangiem Li. Dla naszego młodego duetu, miejsce na podium to duży sukces, zwłaszcza że w Duisburgu są w zastępstwie za naszą najlepszą parę Arsen Śliwiński/Michał Łubniewski.

Tomasz Kaczor tydzień temu zrobił furorę w Poznaniu, stając dwukrotnie na podium. W Duisburgu nasz kanadyjkarz podtrzymał dobrą passę. Na 1000 metrów zajął znakomite trzecie miejsce. Wygrał Francuz Adrien Bart. Na dystansie o połowę krótszym dobrze wypadła Magda Stanny. Kanadyjkarka po zaciętym finiszu przekroczyła linię mety jako czwarta.

W gronie kajakarzy najwyżej sklasyfikowane zostały Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk, które były czwarte na 500 metrów.